tel/fax +48 22 6229966     

fivestarlaw.png

rece_razem-12.jpg

Formularz do pobrania

Pobierz DOC

File name: formularz_pro_bono.docx

10354 707

 

Program pomocy prawnej

Pobierz PDF

File name: PROGRAM POMOCY_PRAWNEJ PRO_BONO.pdf

10358 681

Prawnicy Kancelarii dostrzegają nieodzowność społecznego zaangażowania adwokatów i radców prawnych w pomoc prawną i działania na rzecz ochrony praw podstawowych, a także wspieranie lokalnych społeczności. Celem nadrzędnym każdej kancelarii prawnej powinno być niesienie misji społecznej w zakresie świadczenia pomocy prawnej „pro bono”. Inicjatywa ta powstała dzięki ludziom, którym nie są obce idee społeczeństwa obywatelskiego, sprawiedliwości i równości wobec prawa. Chęć dążenia do zaspokojenia na jak najwyższym poziomie potrzeb materialnych, nie może jednocześnie przysłonić świata pełnego ludzi potrzebujących pomocy. Stąd, chcemy angażować się w nieodpłatną pomoc osobom fizycznym, których nie stać na skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej, a które niewątpliwie takiej pomocy potrzebują.

W ramach naszych działań oferujemy:

  • analizę stanu prawnego w oparciu o przedstawione dokumenty lub stan faktyczny,
  • wyjaśnienie przepisów, które regulują dany stan prawny,
  • zaproponowanie możliwości rozwiązań.

Osobom korzystającym z nieodpłatnej pomocy prawnej, zapewniamy profesjonalne i pełne zaangażowania podejście prawników, natomiast dzięki ich doświadczeniu możliwe jest przeprowadzenie przez najcięższe problemy natury prawnej. Prawnicy z najwyższą starannością postarają się w sposób zrozumiały i rzetelny wyjaśnić zaistniałe problemy.

Zgłoszenie skorzystania z porady prawnej może nastąpić za pośrednictwem wniosku o przyznanie nieodpłatnej pomocy prawnej pro bono osobie fizycznej, a każda prośba o pomoc będzie rozpatrywana indywidualnie. Uzupełniony wniosek należy przesłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Jednocześnie Kancelaria zastrzega sobie prawo do odmowy udzielenia pomocy prawnej bez podania przyczyny.

 

Zapisz się do newslettera
Kontakt w sprawie usług i działalności szkoleniowo-edukacyjnej Kancelarii oraz zapisu do newslettera